Nissan - Auto IN
AUTO IN - autorizovaný prodejce vozů NISSAN
Nový NISSAN LEAF
Rezervovat testovací jízdu

FAQ

zero_obrazekJAKÉ JSOU VÝHODY ELEKTROMOBILŮ?

Vlastnictví elektromobilů přináší mnoho výhod: 

- FINANCE: Provozní náklady Nissanu LEAF jsou podstatně nižší než u naftových či benzínových protějšků. 100 km jízdy stojí 25 – 50 Kč 

- POHODLÍ: Elektromobily lze dobíjet přes noc doma pomocí domácí stanice schválené společností Nissan, takže není třeba zajíždět k čerpacím stanicím.

OHLED NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ: Elektromobily neprodukují žádné emise výfukových plynů, takže se jedná o nejekologičtější vozidla na silnici.

VYTŘÍBENÁ JÍZDA: Elektromobily neprodukují žádný hluk od motoru, takže posádka cestuje v téměř absolutně tiché kabině. Nissan LEAF nabízí okamžitý točivý moment a skvělou ovladatelnost díky nízkému těžišti a omezeným vibracím.


zero_obrazekCO JSOU VOZIDLA S NÍZKÝMI EMISEMI?

Vozidla s nízkými emisemi, jako například elektromobily (EV), jsou vozidla, která produkují menší či dokonce nulové emise CO² nebo jiných plynů. Elektromobily jako Nissan LEAF vyprodukují 0 g/km CO². Neprodukují ani jiné emise, protože jsou poháněny pouze elektrickou baterií.

Ve společnosti Nissan věříme v mimořádně slibný potenciál vozidel s nízkými emisemi. Spolupracujeme s různými zeměmi, místními úřady a dalšími sektory na podpoře rozvoje nezbytné infrastruktury, která z nízkoemisní mobility učiní realitu.zero_obrazekKDYŽ SE NEZAHŘÍVÁ MOTOR, ČÍM JE VYTÁPĚNA KABINA?

Nissan LEAF™ používá uzavřený systém elektrického vytápění, které udržuje příjemné teplo.


zero_obrazekCO SE STANE, POKUD MI ZA JÍZDY DOJDE ENERGIE?

Nemějte obavy. Součástí záruky je silniční asistenční služba Nissan. Nicméně vyspělý systém telematiky CARWINGS® ve voze LEAF™ neustále zobrazuje aktuální informace o stavu vozidla a baterie a poloze rychlodobíjecích stanic, aby k této situaci nikdy nemuselo dojít.


zero_obrazekJAKÁ JE INFRASTRUKTURA DOBÍJENÍ V MÉM OKOLÍ?

Chcete-li objevit veřejně dostupná dobíjecí místa ve svém okolí, zobrazte si v sekci DOBÍJENÍ mapu
dobíjecích stanic.


zero_obrazekJAKÁ JE JÍZDA S ELEKTROMOBILY?

Jízda s elektromobilem se podobá jízdě s vozem, který je vybaven automatickou převodovkou a má briskní zrychlení. Kabina je mimořádně tichá a ovladatelnost Nissanu LEAF byla nedávno přirovnána k vozům Rolls Royce (Auto Car, 1. ledna 2012). Pokud se chcete něco dozvědět, je vždy nejlepší to přímo vyzkoušet!


zero_obrazekJAK SE ELEKTROMOBIL DOBÍJÍ?

Elektromobily lze dobíjet doma nebo na kterékoli veřejně dostupné dobíjecí stanici. Stačí připojit vozidlo k dobíjecí stanici pomocí kabelu EVSE, který je součástí dodávky. Doporučená metoda domácího dobíjení spočívá v instalaci domácí dobíjecí stanice (HCU) schválené společností Nissan. Na cestách po celé České republice bude počet veřejně dostupných dobíjecích míst neustále narůstat. V areálu pardubického dealerství AUTO IN byla nově nainstalována výkonná rychlodobíjecí stanice, která je bezplatně k dispozici také pro veřejnost.


zero_obrazekJSOU ELEKTROMOBILY TOTÉŽ CO HYBRIDY?

Lidé často zaměňují elektromobily za hybridy, které jsou poháněny kombinací spalovacího motoru
a elektromotoru. Naproti tomu jsou elektromobily poháněny pouze elektromotorem a nevyžadují žádné palivo, nemají výfuk a tudíž neprodukují žádné emise. Elektromobily jsou tak jedinými vozidly s opravdu nulovými emisemi. 


zero_obrazekKOLIK STOJÍ PROVOZ ELEKTROMOBILU?

Sto kilometrů jízdy s elektromobilem stojí přibližně 25–50 Kč, přitom ekvivalentní motory se spalovacím motorem stojí až 10krát tolik.zero_obrazekSNIŽUJE POUŽÍVÁNÍ TOPENÍ APOD. DOJEZD ELEKTROMOBILU?

Ano, používání topení nebo klimatizace má na dojezd určitý omezený dopad. Nissan LEAF však nabízí inteligentní funkci předběžného ohřevu nebo ochlazení kabiny ještě před jízdou, během dobíjení. Ta omezuje zátěž baterie a optimalizuje dojezd vozu.


zero_obrazekPOUŽÍVÁ NISSAN LEAF™ REGENERATIVNÍ BRZDĚNÍ K DOBÍJENÍ BATERIE?

Ano, používá. Při volnoběhu nebo brzdění funguje elektromotor jako generátor. Hnací ústrojí tedy navrací část energie, která by jinak byla vyplýtvána, zpět do baterie.


zero_obrazekJAK SI VEDOU ELEKTROMOBILY V POROVNÁNÍ S VOZY S KONVENČNÍM POHONEM?

Elektromobily a vozy s konvenčním pohonem jsou si obecně velmi podobné. Vedle zřetelného rozdílu v hnacím ústrojí spočívají hlavní rozdíly v doplňování energie a nárocích na údržbu. Místo tankování na čerpací stanici se předpokládá, že dobíjení elektromobilů bude většinou probíhat přes noc v domácnostech a firemních garážích.
V porovnání s vozy se spalovacím motorem mají elektromobily méně pohyblivých součástí, což snižuje pravděpodobnost neplánované údržby.


zero_obrazekMÁ NISSAN LEAF™ TEMPOMAT?

Tempomat je standardní součástí stupňů výbavy LEAF Acenta a Tekna.


zero_obrazekJAK LZE ZAŘÍDIT ZKUŠEBNÍ JÍZDU S NISSANEM LEAF™?

Je to snadné. Kontaktujte nás telefonicky nebo vyplněním elektronického formuláře "REZERVOVAT TESTOVACÍ JÍZDU" a naplánujte si zkušební jízdu s vozem LEAF na čas, který vám vyhovuje.


zero_obrazekMÁ NISSAN LEAF™ POHON PŘEDNÍCH, ZADNÍCH NEBO VŠECH KOL?

Nissan LEAF™ má pohon předních kol. Elegantní a jednoduché!


zero_obrazekJSOU ELEKTROMOBILY PŘÍNOSNÉ PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ?

Elektromobil Nissan LEAF vykazuje nulové emise, vypouští tedy do okolního prostředí 0 CO2. Při jeho výrobě je použito více než 20 % recyklovaných materiálů. V okamžiku, kdy Nissan LEAF doslouží, je z více než
95 % recyklován. Při jízdě je tak tichý, že při rychlostech 1-30 km/h vydává kvůli zajištění bezpečnosti chodců speciální zvukový signál.