Nissan - Auto IN
AUTO IN - autorizovaný prodejce vozů NISSAN
Nový NISSAN LEAF

NOVÉ RYCHLONABÍJECÍ STANICE ČEZ V PRAZE, KLADNĚ, PLZNI A HRADCI KRÁLOVÉ

Ilustrační obrázek

Skupina ČEZ dokončuje instalaci čtyř rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. V Praze a Kladně si tak řidiči mohou dobít svůj vůz za méně než 30 minut už nyní, v Plzni a Hradci Králové v průběhu příštích týdnů. Instalace rychlodobíjecích stanic je výsledkem spolupráce Skupiny ČEZ a automobilky Nissan.

„V rozvoji projektu Elektromobilita ČEZ jsme učinili další významný krok. V Praze, Plzni a Hradci Králové místo tří současných dobíjecích stanic instalujeme nové, rychlodobíjecí stanice. Původní stanice využijeme v jiných lokalitách. Úplně nově lze dobíjet v Kladně. Navíc se v následujících týdnech naše síť rozšíří o dalších šest lokalit rychlého dobíjení. Vycházíme přitom hlavně ze zkušeností provozovatelů a výrobců vozů s elektrickým pohonem. Potřebám elektromobilistů se snažíme vyjít maximálně vstříc. Proto jsou stanice vybaveny dobíjecími standardy, které uspokojí požadavky všech zákazníků. Jednoduše řečeno, rychle se u nás dobije každý v současnosti na evropském trhu prodávaný elektromobil," říká Pavel Cyrani ředitel divize Obchod a strategie Skupiny ČEZ.

„Nissan Leaf je první sériově vyráběný 100% elektromobil na světě, který je díky své komfortní i bezpečnostní výbavě plně srovnatelný s automobily na tradiční paliva a jehož celosvětové prodeje již překročily 110 tisíc kusů. Pro stávající a budoucí zákazníky modelu Leaf je instalace a rozvoj rychlodobíjecích stanic velmi dobrou zprávou, protože je na nich jmožné dobít Leaf na 80 % kapacity baterie za zhruba 30 minut. Rozvoj elektromobility v České republice je také pro nás jednou z priorit, a proto se Skupinou ČEZ na rozvoji infrastruktury spolupracujeme a jsme rádi, že ČEZ využívá Nissany Leaf jako své standardní pracovní a firemní vozy," vysvětluje za společnost Nissan Zdeněk Fořt, Country manager společnosti Nissan v ČR.